Martin Luther Kingdag (ook wel MLK Day) is een Amerikaanse feestdag ter ere van de Amerikaanse dominee en politiek activist Martin Luther King. Hij nam het op voor de zwarte Amerikanen die gediscrimineerd werden in de jaren zestig. De feestdag valt jaarlijks op de derde maandag van januari, rond de tijd van Kings geboortedag (15 januari).
Een les bij het boek van Amanda Gorman, dat vertelt over hoop en verandering zodat de wereld mooier wordt.
De leerlingen bedenken en praten over dat wat zij willen veranderen. Ze beseffen dat verandering ook om actie vraagt.
Een lessenserie uit Kleur op school over het thema 'Kom maar op - omgaan met conflicten'. Martin Luther King kwam op voor anderen, op een bijzondere (geweldloze) manier. In de lessen onderzoeken de leerlingen hoe het is om buitengesloten te worden op grond van je uiterlijk en ontdekken of zij ook een droom hebben zoals Martin Luther King. Voor de kleuters is de rode draad: iedereen mag meedoen.
In november 2008 werd duidelijk dat Barack Obama de eerste zwarte president van de Verenigde Staten van Amerika zou worden. Honderden jaren hadden zwarte mensen daar niet van durven dromen. Martin Luther King droomde er wel van! Een verhaal over deze strijders voor gelijke rechten en brengers van hoop!
uit: Mensen die de wereld mooier maakten, Janny van der Molen